Małgorzata PIĄTKOWSKA

CZŁONKOWIE KST

SYMPATYCY KST

BYLI CZŁONKOWIE KST

Małgorzata PIĄTKOWSKA

Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w No¬wym Wiśniczu, które ukończyła w 1983r oraz Studium Administracji i Zarządzania w Muszynie. W 2016 r. ukończyła z wyróżnieniem Państwową Wyższą Szkołę Zawodowa na kierunku „Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych”. Jest członkiem KST Galeria pod Kasztanem( Wiceprezes) oraz Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego (członek Zarządu). Pracuje w Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju.

Tworzy w różnych technikach malarskich; olej, akryl na płótnie i papierze, rysunek ołówkiem i tuszem. Uprawia grafikę warsztatową; techniki wypukłe ( linoryt i techniki wklęsłe ( akwaforta, akwatinta i sucha igła) a także grafikę użytkową projektując plakaty, zaproszenia i kartki okolicznościowe. Tematyka jej prac jest różnorodna; od martwej natury, pejzażu, architektury Krynicy i okolic po postacie dzieci i kobiet i collage z recyklingu.

Brała udział w wielu wystawach w Krynicy-Zdroju: w Muzeum Nikifora, w Galerii Sztuki „Siedlisko”, w Galerii „Pod Kasztanem”, w Pijalni „Jana”; w Muszynie w Muzeum Regionalnym, w Nowym Sączu w Galerii „Civitas Christiana” i w Miasteczku Galicyjskim. Od 2013 r bierze udział w wystawach studentów i profesorów PWSZ organizowanych w Galerii Sztuki Współczesnej „Sokół„w Nowym Sączu, w Galeriach w Limanowej, Starym Sączu, Szymbarku.

W 2012 roku otrzymała „Złote Jabłko Sądeckie” za aktywne wspieranie i zaangażowanie w pracę na rzecz środowiska artystycznego na Ziemi Sądeckiej. Jej prace znajdują wielu nabywców z Polski i z zagranicy.