Małgorzata PIĄTKOWSKA

Artyści GPK

Małgorzata PIĄTKOWSKA

Urodzona w 1963 r. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w No­wym Wiśniczu oraz Studium Administracji i Zarządzania w Muszynie. Mieszka i pracuje w Krynicy-Zdroju, jako pracownik tutejszego Centrum Kultury (wcześniej krynickiej filii MBWA w Nowym Sączu).

Chętnie maluje martwe natury i pejzaże, stosując farby akrylowe, olejne oraz temperę i pastele. Ulu­bione martwe natury są przez nią ciekawie komponowane z zastoso­waniem zdecydowanych oddziały­wań pionów i poziomów, co stwarza wrażenie statyki i spokoju. Kompozycje ożywiają barwne pasy w tle i odsunięcie przedmiotów od pionowej osi środkowej obrazu. Pejzaże są nasycone barwami, czasem formy krajobrazowe zbliżają się do abstrakcyjnych malowanych powierzchni.

Brała udział w wystawach w Krynicy-Zdroju: w Muzeum Nikifora, w Galerii MBWA (obecnie Centrum Kultury), w Galerii „Pod Kasztanem”, w Pijalni „Jana”; w Muszynie w Muzeum Regionalnym, w Nowym Sączu w Galerii „Civitas Christiana” i w Miasteczku Galicyjskim. Chętnie uczestniczy w plenerach i wystawach przeglądowych, konkursowych zdobywając nagrody i wyróżnienia. Uczestniczy w pracach na rzecz Krynickiego Stowa­rzyszenia Twórców, którego członkiem jest od ośmiu lat.