Barbara WŁOSZCZYNA

CZŁONKOWIE KST

SYMPATYCY KST

BYLI CZŁONKOWIE KST

Barbara WŁOSZCZYNA

Urodzona w 1941 r. Pochodzi z Myślenic. Jest ekonomistką o pasjach artystycznych. Maluje pejzaże, martwe natury i sceny rodzajowe, od lat uwiecznia piękno Ziemi Sądeckiej stosując temperę, farby olejne i techniki mie­szane. Inspiruje ją sztuka sakralna i piękno otoczenia.

Jej świetnie komponowane obrazy są nasycone bar­wami i światłem, mają niezwykłą głębię dzięki perspektywie powietrznej i kolorystycznej. Brała udział w wielu wysta­wach przeglądowych i konkursowych, zdobywając nagrody i wyróżnienia, m.in. w galeriach i pijalniach Krynicy-Zdroju, w bibliotekach Nowego Sącza i Limanowej, w muzeach w Krynicy-Zdroju i Nowym Sączu oraz na zamku w Nowym Wiśniczu.

W Chorwacji prezentowała swoje prace na wystawie poplenerowej w zamku Kastel-Stafilic k. Splitu i Spiskiej Subocie na Słowacji. Czyn­nie uczestniczy w pracach na rzecz Krynickiego Stowarzyszenia Twórców i Galerii „Pod Kasztanem”. W stowarzyszeniu działa od ponad piętnastu lat a od siedmiu lat jest członkiem Zarządu. Została uhono­rowana „Srebrnym i Złotym Jabłkiem Sądeckim” za pracę na rzecz środowiska twórczego w Krynicy-Zdroju.